Школска библиотека располаже фондом од око 10.500 књига. Смештена је у матичној школи, а један мањи део фонда налази се у школама у Ракинцу и Новом Селу, тако да је свим ученицима омогућен приступ библиотеци.

Библиотека садржи дела из програма матерњег језика, лектиру, дела из програма осталих предмета, уџбенике и приручнике за све предмете, речнике и енциклопедије, као и дела дечје и опште књижевности.

Сваке године библиотеку допуњујемо са по неколико стотина нових књига. У просторији библиотеке одржавају се и седнице, као и изложбе и предавања. Корисници библиотеке су сви ученици и наставници школе.

Школска библиотека

РАДНО ВРЕМЕ БИБЛИОТЕКЕ

понедељак

08.30 -14.30 h