Акција - Помозимо напуштеним животињама

На часовима изборног предмета Чувари природе, који се реализују у одељењима 5-1 и 6-1 разговарано је о највећим проблемима у непосредном окружењу.

Ученици су приметили да на улицама и у школском дворишту има све више напуштених паса.

Пошто су сви изјавили да јако воле животиње и да им је жао што су напуштени пси гладни и тешко подносе ниске температуре зими, јавила се идеја да се спроведе акција којом ће бар мало да се помогне тим животињама.

Ученици су дали више предлога за акцију:

Да родитељи направе кућице за псе и да се оне поставе у школском дворишту

Да се сакупи новац за куповину хране за напуштене псе

Да се прикупи помоћ за Удружење за заштиту животиња „Мрвица“ из Велике Плане

Да ученици који то могу удоме неког пса са улице

Након разматрања предлога, одлучено је да се контактира Удружење „Мрвица“ и понуди се помоћ.

Из удружења смо добили информацију да им је у зимском периоду најпотребнија храна и топле простирке за псе у азилу.

Током децембра спроведена је акција међу свим одељењима.

У кабинету за биологију постављена је касица у коју су ученици убацивали ситан новац који им је остао од ужине.

Ученици који су имали топле простирке, пешкире или старе џемпере, спаковали су их и донели у кабинет.

Један родитељ је направио кућицу за псе.

У јануару је од прикупљеног новца купљено 15 кг хране за псе, која је заједно са прикупљеним простиркама предата Удружењу „Мрвица“.

Договорено је да се акција настави и у наредном периоду и да се презентација акције пошаље на међународни конкурс „Design for change“.

Наставник: Пауновић Маријана