II шумадијски одред
gallery/slika16

Други школски фестивал науке

Други школски фестивал науке одржан је 25.11.2015. у Марковцу.

Организатори су: Маријана Пауновић и Бојана Здравковић - наставници биологије, Милош Несторовић – наставник географије, Санела Поповић – наставник хемије, Наташа Станојевић – наставник историје, Снежана Николић – наставник физике и Драган Живановић – наставник математике.

Одабрани су ученици из свих разреда који су представљали одређене садржаје посетиоцима, ученици који су били водичи за посетиоце, као и ученици који су осмислили рекламни плакат за овај догађај.

На школском фестивалу науке могло је :
....да се види како раде људски бубрези и крвоток и како изгледа крв под микроскопом,   ....да се научи нешто о угроженим врстама Србије,
....да се поигра са оптичким варкама
....да се пробуши балон, а да не пукне
....да се праве разнобојни лакови за нокте
....да се направи „течни сендвич“
....да се направи лава-лампа
....да се запали новчаница, а да не изгори
....да се поигра са магнетима
....да се упознају тајне стена и минерала
....да се поигра са лутајућим пасуљем и плашљивим бибером
....да се врати у прошлост и упознају тајне Египта
....да се разгледају макете борбених авиона
....да се упозна занимљива страна математике

И....први пут ове године, радио је Научни биоскоп, где су ученици гледали цртаће са нучним темама.

Фестивал је трајао 2 сата и поставке су обишли сви ученици и запослени наше школе, као и деца из предшколске установе, ученици из подручних одељења, родитељи и чланови Школског одбора.

Током обиласка, ученици су слушали предавања излагача, учествовали у извођењу експеримената, микроскопирали, писали египатским хијероглифима, дружили се са мумијом,....

Организатори, учесници и посетиоци су и овог пута били задовољни, па се школски фестивал науке планира и за наредну годину са новим занимљивим садржајима.

Остале слике са другог школског фестивала можете погледати у Галерији.
gallery/plakata1
gallery/plakata2